
Ny daglig leder i HRS Miljø AS
Etter hele 15 år i reiselivsbransjen gjør Lise Janita Hansen (38) et spennende karriereskifte og blir ny daglig leder i HRS Miljø AS. Mandag 18. desember hadde hun sin første arbeidsdag på Djupvik.
Publisert 18. desember 2023
– Jeg har blitt veldig godt tatt imot av de ansatte, og er utrolig motivert og klar til å ta fatt på nye utfordringer i en helt ny bransje, sier Lise.
Grundig rekrutteringsprosess
Etter en lang og grundig rekrutteringsprosess med mange gode søkere og flere intervjurunder var det til slutt Lise som trakk det lengste strået.
– Jeg er veldig takknemlig for tilliten jeg har fått hos HRS, og ser frem til å bruke mine ferdigheter og erfaringer til å være med å videreutvikle selskapet i riktig retning, sier Lise.
Eirik Johansen, administrerende direktør i HRS, er svært fornøyd med det nyeste tilskuddet i ledergruppa.
– Vi er veldig glade for å ønske Lise velkommen til vår organisasjon. Hun kommer inn som et friskt pust, og hennes ledererfaring og ferdigheter vil komme godt med når vi skal navigere oss gjennom den spennende utviklingen som ligger foran oss i bransjen, sier han.
Bratt læringskurve
Til tross for at Lise har lang og solid ledererfaring er stillingen hun nå trer inn i noe helt annet enn hva hun har jobbet med tidligere. Lise legger ikke skjul på at den første tiden vil gå med til å lære seg mye nytt.
– Med en helt ny bransje blir det selvfølgelig en bratt læringskurve og mye nytt å sette seg inn i. Heldigvis er det mange dyktige og erfarne ansatte her som kan hjelpe meg, så jeg følger meg trygg på at bransjeopplæringen skal gå fint, sier Lise.
– Avfallsbransjen er i stadig endring, så jeg ser veldig frem til å være med på utviklingen, avslutter hun.