
– Dette blir kjempebra!
Publisert 24. august 2018
Borghild og Willy Rolness var noen av de første kundene som var innom det nye kundetorget på Stangnes.

De to skulle egentlig ut på havet for å fiske, men bestemte seg for å stikke innom for å se hvordan kundetorget ble seende ut.
– Det er jo mye større, og mer oversiktlig enn det gamle, sier de.
– Også er det så fint at man kan stå under tak her, forteller de to og er tydelig fornøyde med det de så.
Ekteparet Rolness fikk servert kaffe og kake under åpningen – også det falt i smak.
Foretok åpningen

Det var varaordfører i Harstad kommune, Maria Serefia Fjellstad, som sto for åpningen av kundetorget.
Fjellstad fortalte i sin åpningstale at hun var svært fornøyd med det nye kundetorget og alle de positive endringene som har kommet og som kommer på HRS.
– Jeg ser også fram til man begynner med plastinnsamling i Harstad kommune. Og jeg kan jo allerede nå levere plastemballasjen min på kundetorget, og det er kjempebra, sier hun.
En milepæl for HRS
Administrerende direktør for HRS, Kirsti Hienn var også til stede under åpningen av kundetorget.
– Dette er en milepæl for oss. Når vi nå har åpnet dette bygget, har vi innfridd våre viktigste lovnader for Harstad kommunestyre, forteller hun.
– HRS er i en spesiell situasjon med to byer og to hovedanlegg. Da må man ha gode løsninger i begge byene. I tillegg har vi 7 miljøstasjoner. Alle våre anlegg må utvikles parallelt, men stegvis. Vi er veldig glade og fornøyde med det vi har fått til her på Stangnes, sier hun og håper at også innbyggerne i Harstad vil bli like fornøyd med det nye kundetorget.


